Rizede fırtınada en iyi rafting yapabileceğiniz yer.
info@dagraft.com.tr

YÖRE PARKUR BİLGİSİ

YÖRE PARKUR BİLGİSİ

 YÖRE VE PARKUR BİLGİSİ

En iyi sezon nedir? Hangi aylarda rafting yapılır? Gibi sorular en çok sorulan sorulardır. Size şöyle söyleyelim: Sezonu açtığımız tarih en uygun tarihtir.

Bu demek değil ki, garanti veriyoruz. Ne zaman ne olacağı belli olmaz. Bir bakmışsınız ki, sağanak yağmur yağdı, dere koptu geliyor. Sonuçta, adı üstünde Fırtına Deresi,..

Biz de bu durumlarda tabii ki rafting yapacak halimiz yok. :) Türkiye deki rafting parkurlarının en iyi özelliğini taşıyan fırtına deresi, yaz aylarında su sıcaklığı 22 dereceyi bulmaktadır.

Bu da şu anlama geliyor: wetsuit kullanmanıza hiç gerek yok. Şort ve mayoyla çok rahat bu aktiviteyi yapabilirsiniz. Doğa kendi havasını yaratır bilemezsiniz…

çok yağış alan bir bölgede yaşıyoruz. Ama hiçbir hava koşulu programımızı yapmamızı engellemiyor.(taşkın sel, vs haricinde). Özellikle yağmurlu havalarda başka yapılacak aktivite olmadığından, rafting bu anlamda tam kendisi. hatta yağmurda ne yapılır sorusunun cevabı: raftingdir. Sonuçta zaten ıslanıyorsunuz. Fakat suyun içinde ıslanmak güzeldir. :) yaz aylarında yörede yaşayanları hemen nehir kenarında yüzenleri göreceksiniz. Gördüklerinize selam vermeyi unutmayınız. Yoksa size, taş atabilirler.

:) fırtına deresi iki koldan oluşmaktadır. Bir kolu tunca deresidir. Yukarı kısmı kanyon şeklinde aşağı doğru indikçe sahil ve geniş havzaya sahiptir.Tunca deresi parkurun orta kısmında eşlik etmeye başlasa da, vadi yatağı geniş olduğunda yüzme ve badi raft için geniş alanlar oluşturmaktadır.

Bazı arkadaşlarımızın  “Daha yukardan başlayalım.” Gibi istekleri olsa da, biz o arkadaşlarımızdan daha iyi bildiğimizi biliyoruz. :) eğlendirmeyi ve parkuru bize bırakın. Profesyonel olduğunuzda biz derecenizi yükselteceğiz, söz veriyoruz. :)

HIZLI İLETİŞİM

Sorun Ve Şikayetlerinizi Bize Hızlı Bir Şekilde Bildirin